Sık Sorulan Sorular

Bu yogaya yönelme hedefiniz ile ilgilidir. Eğer uygulamalarınızda kendinizi geliştirmek hedefiniz ise belki de bir yoga eğitmeni olmak istiyorsanız haftada 6 gün çalışmayı tercih edebilirsiniz. Yoganın olumlu etkilerinden istifade etmek, sağlık ve denge kazanmak için haftada 2 veya 3 gün çalışmanız yeterli olacaktır. Yogadan faydalandıkça siz de daha sık yoga yapmak isteyeceksiniz.

Hareketinizi engellemeyecek, ne çok sıkı ne de çok bol kıyafetleri tercih edin. Hizaya odaklı yoga çalışmalarında bol paçalı uzun eşofmanlar ayakları kapatıp doğru hizayı bulmanızı zorlaştıracaktır. Yanınızda birkaç kat kıyafet bulundurmanız beden ısınız değişirken kendinizi rahat hissetmenize yardımcı olacaktır. Yoga uygulamaları çıplak ayakla yapılır unutmayın. Daha dinamik uygulamalar sırasında terleyeceğinizi göz önünde bulundurarak havlu bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Bu aslında sizin programınızda yogaya ne zaman yer açabileceğinize bağlıdır ve tabi neyi deneyimlemek istediğinizle ilgilidir. Gündoğumundan önceki saatlerde zihnen daha sakin ve dingin olursunuz ruhsal yönünüz ile temas kurmanız bu saatlerde daha kolaydır. Sabah saatlerinde bedensel güç ve dayanıklılığınız yüksektir ama bedeninizdeki kaslar soğuk ve daha katıdır. Güçlü ve dinamik bir uygulama için sabah saatleri ideal bir zamandır. Beden öğleden sonraları artık ısınmıştır ve bu yüzden kaslarınız daha esnektir. Akşam saatlerinde ise beden ve zihin yavaş yavaş yorulmaya başlar, dinlenmeye geçmek için hazırlanır. Akşam saatlerinde yapacağınız bir yoga çalışması ile birikmiş günlük gerginliğinizi çözüp gevşeyebilirsiniz. Eğer uygulamanızı akşam çok geç bir saate bırakır bu saatlerde çok güçlü ve dinamik bir çalışma yaparsanız bu oldukça uyarıcı olabilir sonrasında yorgunluğunuza rağmen uyumakta güçlük çekebilirsiniz. Kendinize uygulamalardan ne kazanmak istediğinizi sorun programınız çerçevesinde devamlılığı hedefleyerek hareket edin.

Yoga stüdyolarında grup çalışmalarına katıldığınızda şu önemli görgü kurallarına dikkat etmeniz hem sizin hem de diğer öğrencilerin deneyimini daha olumlu kılacaktır. Çalışma saatinden mümkünse 10 dakika önce stüdyoya varın. Çalışmalar programda belirtilmiş olan saatte başlar lütfen zaman konusunda hassas ve saygılı olun. Eğer geciktiyseniz ve çalışma başlamış ise çalışma başında yapılan merkezlenme veya meditasyon çalışmasının bitimini dışarıda kalarak sessizce bekleyin sonra grup konsantrasyonunu bozmadan arka sıradan yer alın. Ayakkabılarınızı dışarıda çıkarın. Studio içinde çıplak ayak yürüneceğini düşünürseniz bu şekilde stüdyo hijyenini korumaya yardımcı olabilirsiniz. Temiz, rahat ve yoga çalışmalarına uygun bir kıyafet tercih edin. Mümkünse duş alıp gelin. Parfüm kullanmayın ama temiz kokun. Cep telefonunuzu kapatın veya sessize alın. Uygulama alanına çanta, cep telefonu vb özel eşyalarınızı getirmeyin. Bir yoga dersine katılmaya karar vermek dersin eğitmenine saygı göstermeyi şart kılar. Çalışma sırasında eğitmenin ve dersin tarzını kendinize yakın bulmadığınızı fark etseniz dahi çalışmanın bitimine kadar beklemeli ve saygı içinde komutlara uymalısınız. Çalışma sırasında eğitmen ile veya diğer öğrenciler ile sohbet etmeyin. Varsa kişisel sorularınızı eğitmeninize çalışma sonrasında yöneltin. Çalışma tamamlanmadan ayrılmanızı gerektiren bir mazeretiniz olduğunda önceden eğitmeninize haber verin. Erken ayrılmanız gerekse dahi kısa bir gevşeme çalışması ile bitirin. Erken ayrılmayı alışkanlık haline getirmeyin.

Bizimle İletişime Geçin!

İletişim

0 533 399 29 57

Adres

Ziyapaşa Bulvarı Özmucur Apt.
Kat:9 No:24 Adana

Açık Saatler

Pazartesi – Cuma
9.00 – 20.00