Öğrencilerimizden Yorumlar

 1. Sıdıka Uğurluel dedi ki:
  Hayata Bağlayan Nefes
  Sevgiler, ben Sıdıka Uğurluel.
  Yoga ile 3 yıl önce nükseden sırt ağrılarım sayesinde tanıştım. Kısa süre sonra yoga hayatıma hatta ruhuma ışık tuttu. Ruha misafirlik eden bedenim gevşemeyi öğrendi, beni hayata bağlayan nefesimi doğru kullanmayı öğrendim. Bu yolculuğa 3 ay önce tanıştığım YogaLOFT ile devam ediyorum. YogaLOFT’un mistik havası ruhuma huzur veriyor. Deneyimlerini bizden esirgemeyen YogaLOFT’un değerli eğitmenlerine, Ebru Özler Burkut’a, farkındalığımı daha da arttırdıkları için teşekkür ederim. Namaste…
 2. Erkan Gürocak (Mühendis) dedi ki:
  Yoga ile Yaşama Olumlu Bakış
  Son bir iki yıldan beri kendimin ve çevremdekilerin ortak gözlemlerine göre artık olaylara daha olumlu bakmaya, başka bir deyişle bardağın dolu tarafını görmeye başladım. Bunda yoga çalışmalarının büyük etkisi olduğunu düşünüyorum.
  Özellikle geçen sene içinde gerek bedensel gerek zihinsel ve ruhsal olarak kendimi en fazla sağlıklı ve huzurlu hissettiğim anlar yoga çalışmaları sırası ve sonrasındadır. O yüzden hayatımda yogaya disiplin içinde zaman ayırıyorum. Sanırım yoganın verdiği huzur ve keyfin peşinden gitmeye hep devam edeceğim.
  Erkan Gürocak
 3. Çiçek Tunteva (Sanatçı) dedi ki:
  Teşekkürler YogaLOFT
  Benim için yoganın yararı çok yönlü oldu. Yoga egomu küçülttü, sabır sınırlarımı genişletti, mutluluk ve huzur getirdi. YogaLOFT beni aydın ve yaşama pozitif bakan insanlarla biraraya getirdi. Teşekkürler hocam, teşekkürler YogaLOFT…
  Çiçek Tunteva
 4. Dr. Nilgün Kocabıyık dedi ki:
  Yaşamla İçiçe…
  Yoga ile hayatın her anına dokunabildiğimi hissediyorum. Yaşamla öylesine yapışık öylesine içiçeki ruhum ve bedenim…
  Sabır hissediyorum…Sabır denizinde yüzerken bedenim içimdeki ses ile uyumu yakalıyor. Artık içimdeki sese dikkat etmeyi, kavga etmeden onu işitmeyi başarabiliyorum.
  Yaşamda bana yüklenen bir rol ve yürümem gereken bir yol varsa eğer o yola yakın olduğumu, ve eğer ben çizdiysem o yolu yoga ile artık o yolda doğruca ilerlediğimi hissediyorum.
  Sevgi ve barış hissediyorum her varlığa…
  Sevgiler, teşekkürler!
  Nilgün Kocabıyık
 5. Ali Özler (Mimar) dedi ki:
  Yoga
  Yoga yaparken, vücudumun daha esnek, güçlü, dengeli, dayanıklı olduğunu görebiliyor ve bunların kişiliğimde ve ruhumdaki yansımalarını buluyorum. Yoga ile daha huzurlu, dengeli, tatmin olmuş, kendiyle barışık bir insan olduğumu hissediyorum. Yoga çalışmaları sırasında duruşlarda ”şunu yapamadım” değil, ”şu an bu kadar yaptım” diyebiliyorum. Her duruş, en basit hareket bile farklı bir farkındalık ve dengeli bir çaba gerektiriyor ki bu da yavaş yavaş hayattaki tüm aktivitelere birebir yansıyabiliyor. Teşekkürler yoga !
  Ali Özler (Mimar)
 6. Nurşen Özen (Eğitmen) dedi ki:
  Yoga ve Sabır
  Sevgili Ebru’cuğum,
  Yoga ile tanışmam daha çok yeni ancak bende bıraktığı izler daha da doğrusu bana kattıkları çok güzel. Bunun için sana teşekkür ediyorum.
  Ben daha önce çok fazla koşuyordum ama şimdi koşsam da koşmasam da bazı şeylerin aslında zamanı geldiğinde olması gerektiği gibi gerçekleştiğini görebiliyorum. Yoga çalışmalarına başlamadan önce süreli koşturduğum için beklentilerimde fazlaca artıyordu. Oysa şimdi beklentilerime odaklanmayı azalttım. Hayatın bana getirdiklerini kabul edebilmeyi ve herşeyden öte sabretmeyi öğrendim. Yoga duruşları içinde iken de bu sabırlı beklentisiz tavrı uygulayabiliyorum artık. Teşekkürler…
  Nurşen Özen
 7. Mustafa Güçlü Sucak (Veteriner Hekim) dedi ki:
  Benim için Yoga…
  Yogaya ilk başladığımda onu fiziksel bir egzersiz biçimi gibi düşünürken çalışmalar ilerledikçe etrafımda olup bitenlere daha farklı bir bakış kazandığımı, herşey eskisi gibi olsa da çevremdeki herşeyi farkındalıkla izlediğimi farkettim. Aslında yoga ile kendimin, varlığımın farkına varıyorum. Sanki ruhum bedenimi sürekli taşıyor gibi… Farkında olmak çok güzel…
  Mustafa Güçlü Sucak