Eğitimler

 

Stüdyomuzdaki Derslere Göz Atın

 

Bu dersler Hatha Yoga ile ilk kez tanışacak öğrenciler için idealdir. Temel bazı yoga duruşlarını, nefes çalışmalarını ve gevşeme tekniklerini tanımanıza fırsat veren bu dersler ile beden ve nefes farkındalığınız artacak, yoganın sağlığı iyileştiren, dengeleyen ve sakinleştiren etkilerini hissetmeye başlayacaksınız.

Bu dersler çoğu zaman müzik eşliğinde nefes ve hareketin senkronizasyonu ile yapılır. Dinamik olan bu derslerde hiza esasları ile ele alınan hatha yoga pozları, yaratıcı ve zarif geçişler içinde birbiri ardına zekice sıralanır. Ters duruşlar, kol dengeleri ve corework katarak oluşturduğumuz enerjisi yüksek, canlandıran ve enerji akışını dengeleyen bu yoga derslerine katılmak için temel yoga duruşlarını hiza prensipleriyle tanımış olmanızı tavsiye ederiz. Bu dersler enerjinizi yükseltir, fiziksel ve zihinsel olarak sizi güçlendirir, dolaşımınızı hızlandırır, eklemlerinizi yumuşatır. Ders sonrasında kendinizi bütünleşmiş ve rahatlamış hissetmenize yardımcı olur.

Bu dinamik ve nispeten zorlayıcı derslere katılmak için en az 6 aydır stüdyo derslerimize katılmanızı tavsiye ediyoruz. Bu dinamik derslerimiz ile başlangıç seviyesinde ilerlemiş veya orta seviyede hatha yoga uygulayan öğrencilerimizin derinleşmelerine yardımcı olabilmeyi hedefliyoruz. Her ders beden, zihin ve kalbi birleştiren farklı bir tema ile oluşturulur, uygulamalarda hiza prensiplerinden faydalanılarak güç, sağlamlık ve esneklik kazanılır. Daha zor ve meydan okuyan duruşlar ile tanışma fırsatını da bulacağınız bu dersler keyifli,güçlü ve canlandırıcıdır.

Stüdyomuzda verilen Gentle Hatha Yoga dersleri 1 saatlik derslerdir. Hiza Prensiplerinden faydalanılarak oluşturulmuş bu çalışmalar daha yumuşak ve yavaş tempolu olmasına rağmen bedendeki kasları güçlendirip esnetir, eklemleri çalıştırır. Stres seviyenizi düşürerek rahatlamanıza, zihnen sakinleşmenize yardımcı olur. Bu çalışma için daha önce yoga deneyimi şart değildir. Her yaştan katılıma açıktır. Duruşlar kişinin ihtiyacı doğrultusunda gerekli ise destek malzemeleri kullanımı ile modifiye edilir. Böylece herkesin yogadan faydalanabilmesine fırsat yaratılır.

Yoga Terapi dersleri her seviyeden öğrencinin katılımına açıktır bu dersler için öndeneyim gerekmemektedir. Yoga terapi derslerinde nefes ile uyumla yapılan temel ve basit yoga duruşları ile bedensel farkındalığı arttırmak, kişide aşırı gergin kasları gevşetip, zayıf kasları güçlendirmek ve bu sayede kişinin doğal iyileşme sürecine katkı sunmak hedeftir. Her ders şifalanmaya destek vermek amacı ile bel, boyun, omuzlar, dizler vs gibi bedenin belirli bölgelerine odaklanır.

Yin yoga, pozlarda sabit , hareketsiz ve uzun süreli (4-5 dk.) kaldığımız, kasları , bağ dokuları esnetip açan, fiziksel ve zihinsel özgürleşme sağlayan, rahatlatan bir yoga uygulamasıdır. Yin yoga an’da kalabilmemize, düşünce akışını farkındalıkla izlerken yükselen, alçalan ve nihayet yok olan her düşünce ve duyguyu şefkatle kabullenip bırakmamıza fırsat tanır. Meditatif bir yoga uygulamasıdır.

Happy Hour Yoga dersleri haftanın stresini geride bırakıp hafta sonuna hazırlanmanıza yardımcı olmayı hedefler. Müzik ve dans, partner yoga uygulamaları, neşeli akışlar içine yerleştirilmiş yoga pozları ile bu ders eğlenerek paylaşmanıza alan açacak ve enerjinizi kesinlikle çok yükseltecek!

Ebru ve Seyhan hocanın sırayla her hafta sonu dönüşümlü olarak rehberlik edeceği bu dersler, haftanın biriktirdiği stresi atmanıza, hafta sonuna canlı, tazelenmiş, sakin ve zinde girmenize fırsat verecek. Kaçırmayın!

Hamilelik dönemi bir kadının yaşamının en özel aynı zamanda belki de en stresli dönemlerindendir ve bu dönemde düzenli yoga uygulaması hem anne adayı hem de bebek için çok önemlidir. Yoga çalışmaları anne adayını bedenen ve zihnen güçlendirir, doğuma hazırlar. Yoga uygulaması sayesinde elde edilen beden ve nefes farkındalığı ile doğum sırasında bedeni ve zihni gevşetmek, bebeğin geçişine izin vermek daha kolay olur. Asanalar (yoga duruşları) sindirim, dolaşım ve solunumunu iyileştirerek bebeğin anne karnında beslenme ve gelişimini destekler. Bebeğin büyümesi sırasında oluşan, bedenin ağırlık merkezindeki değişikliklerin yol açabileceği bel, sırt ve boyun ağrılarını hafifletir, varis şikayetlerini azaltır. Kegel egzersizleri pelvis taban kaslarını güçlendirir. Nefes uygulamaları sayesinde hem anneye hem de bebeğe bol oksijen ve enerji girişi olur. Doğumda nefesinin farkında olan anne sakin kalabilir, bebeğini bol oksijenle beslemeye devam edebilir. Bebek ve anne arasındaki bağı kuvvetlendiren meditasyon çalışmaları, süreç içinde doğal olarak oluşan fiziksel, hormonal ve psikolojik tüm değişimleri kabul edebilmeye , anda olanla barışık ve rahat kalabilmeye imkan verir. Gebelikte yapılan yoga çalışmaları kilo alımını sağlıklı bir seviyede tutar, doğum sonrasında fiziksel ve ruhsal iyileşmeyi hızlandırır, doğum sonrası depresyon riskini azaltır. Gebelikte yapılan yoga çalışmaları 1 saat sürer. Isınma çalışmaları , asana uygulamaları (yoga duruşları), Kegel egzersizleri, Pranayama (nefes çalışmaları), gevşeme egzersizleri ve meditasyon basamaklarını içerir. Merkezimizde verilen prenatal yoga çalışmalarına katılabilmek için doktorunuzun onayını gösteren bir rapor almanız gerekmektedir.

Eğitmenlik Eğitimimize katılmış olan sertifikalı mezunlarımızdan staj programımıza katılmak üzere seçilmiş olanlara eğitmenlik yolculuklarında destek olmak, kıdemli ve deneyimli stüdyo eğitmenlerimizin gözetiminde ve stüdyo ortamımızda verecekleri dersler ile kendilerini geliştirmelerine fırsat vermek amacıyla bu sene programımıza staj Dersleri eklenmiştir. Bu dersler diğer derslerimize göre çok daha uygun fiyatlıdır. Her biri yogaya kalpten adanmış, yogaya sevdalı bu güzel ve pırıl pırıl ruhların vereceği derslere sizleri davet etmekten ötürü büyük mutluluk duyuyoruz…

Gençler ergenlik sürecinde yaşadıkları hormonal değişimler ile vücutlarında birçok farklılık görür, bedenlerinden utanmaya ve bedenlerindeki değişimleri gizlemeye başlayabilirler. Genç Yogası çalışmaları gençlere bedenlerini sevmeyi, bedenleri ile barışık olmayı, doğru postür ve doğru nefese odaklı çalışmalar ile genç bedenlerin sağlıklı ve dengeli gelişimini desteklemeyi hedefler. Eğitmen eşliğinde bilinçli olarak yapılan yoga duruş çalışmaları sağlıklı fiziksel gelişimi , koordinasyon ve dengeyi destekler. Kasları uzatıp esnetir, eklemlerdeki hareketliliği arttırır. Gençler için yoga çalışmaları enerjiyi dengeler, strese karşı verilen tepkiyi yumuşatır, stresle başa çıkma yeteneklerini geliştirir. Yoga ile ergen gencin kendini iyi hissetmesini sağlayan OXYJOCIN hormonu salgısını arttırır. Kendini daha iyi hisseden gençlerin güven duyguları gelişir, hem kendilerine hem de başkalarını daha az eleştirel yaklaşırlar. Yoga çalışmaları odaklanma, disipline olma konularında gençlere büyük destek verir ki bu destek akademik gelişim süreçlerine de olumlu yansır. Derslerde yapılan nefes çalışmaları akciğer kapasitesini geliştirir, enerjiyi arttırır, sakinleştirir. Sesli yoga çalışmaları ile karşılıklı ilişkilerdeki güven duygusu perçinlenir, karşıdaki kişiye saygı hissi gelişir. Yoga çalışmaları gençleri kendi bedenleri ile barıştırır, bedenlerine yakınlaştırır, onlara hislerini rahatça ifade edebilme, içten dışa doğru açılım yapabilme fırsatlarını verir. Genç yogası 10-11-12-13-14 yaş grubunu desteklemeyi hedefler. Genç yogası sayesinde, gençlerimizin bedensel, zihinsel, duygusal farkındalıkları gelişir, sosyal ilişkilerde saygılı ve dengeli olma yetileri gelişir.

Pranayama ve meditasyon çalışmalarımız üyelerimize ücretsizdir ve her seviyeden katılımcıya açıktır. Gelin siz de yoganın pranayama (nefes çalışmaları) ve temel meditasyon teknikleri ile tanışın, enerjinizi dengeleyin, sinir sisteminizi sakinleştirip, yoganın kendinizi tanımanıza fırsat veren bu değerli basamağı ile tanışın…